İnternet Reklamcılığı & Seo

İnternet Reklamcılığı

Bu yüzyılda, reklam ve pazarlama ihtiyaçları için hangi mecralar kullanılır? Diye bir soru sorsak, herhalde kimse gazete ilanı demeyecektir. Hatta açık alanlardaki reklamlar dahi artık yeterince etkili olamamaktadır, zira tüm medya organlarının akıl alma derecede güçlü bir rakibi söz konusudur: İnternet. İnternet hayatımızın içerisine öyle işledi ki, parodilere konu olan internet bağımlılığı hikayeleri yaşar durumdayız. Tabii bu yalnızca sosyal bağımlılık değil, buna bağlı veya bunu tetikleyen zorunlu nedenlerden de kaynaklanır. Örneğin İnternet Reklamcılığı, modern zamanlarda belki de en meşgul reklam alanlarından birisidir ve diğer tüm mecralardan çok daha etkilidir. İnterneti efektifliğini herkesin kendince gözlemlemesi çok basittir.

Örneğin siz; bir ürün almak istediğinizde, yeni çıkan bir şarkıyı dinlemek istediğinizde, yarın havanın kaç derece olduğunu merak ettiğinizde, hesabınızda ne kadar paranız olduğunu kontrol etmek istediğinizde veya dostlarınızla sohbet etmek istediğinizde ne yapıyorsunuz?

Elbette İnternete giriyorsunuz. Mobil teknolojinin de son 10 yılda kazandığı tahmin edilemez gelişim sayesinde günümüzde internet artık cebimizde gezdirdiğimiz bir dünya halini almış durumdadır. Bu durumda İnternet Reklamcılığı alanının da ne kadar etkili ve doğru kullanıldığında geri dönüşlerinin ne kadar kuvvetli olabileceğini herkes kolayca muhakeme edebilmektedir.

 

İnternet Reklamcılığı Alanında Nasıl Hizmetler Veriyoruz?

 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İnternet siteleri Google ve benzeri arama motorları olmaksızın kullanıcılar tarafından bulunamazlar. Bu sebeple internetin bel kemiği arama motorlarıdır. Hali hazırda internet camiasını Google domine etmekle birlikte, Yandex ve Bing gibi küçük ortakları da kullanıcılara arama sonuçlarını sunmaktadır. Yahoo ise geçtiğimiz yıl Bing omurgasına entegre olmuştur.

Arama motorları siteleri dijital veriler üzerinden tanımlarlar ve arama kelimeleri ile site verilerini eşleştirerek kullanıcıya sunarlar. Tabii bu arada, sitenin bazı özelliklerini dikkate alarak arama sonuçlarında ne kadar önde çıkacağı da arama  motorunun siteyi okuma detaylarına bağlıdır. İşte arama motoru optimizasyonu (SEO) sitenizin, google üzerinde en ön sıralarda çıkması için yapılan komplike işlemler bütününe verilen isimdir.

Firmamız deneyimli ekibi ve kurumsal iş ortakları ile birlikte sitenizin en üst sıralarda yer alması için detaylı hizmetler vermektedir.

Tanıtım Yazısı Yayınlama

İnternet siteleri google tarafından içerikte geçen kelimelerle algılandığından, içeriğin google algortimasına uygun biçimde girilmiş olması ve düzenli güncellemeler yapılması gereklidir. Elbette metinlerin kullanıcıları da tatmin etmesi gerekmektedir.

Biz sizin için, kullanıcının okuyabildiği ve kusursuz bilgi edinebildiği; bunun yanı sıra ve daha önemlisi SEO prensiplerine uygun içerik girişlerini yapıyoruz.

Bu hizmetlerin yanı sıra müşterilerimize,

 • Sosyal Medya Pazarlama
 • Etkileyici Pazarlama (Influencer Marketing)
 • Forum & Blog, Websitesi Reklamları
 • Site & Rakip Analizi
 • Adwords Danışmanlığı(Sertirifikalı)
 • Sosyal Medya & Reklam Yönetimi
 • Diğer İnternet Reklamcılığı

Alanlarında destek hizmetleri vermekteyiz.

Firmamız sizlere, var olan tüm mecralarda hizmet verebilmekte, hatta sizin için özel projeler geliştirebilmektedir. Dilerseniz bir siteye sahip olmadan doğrudan firmanızın online tanımını yapabilmekte veya sizin için bir internet sitesi kurarak sürekli müşteri akışını mümkün hale getirebilmekteyiz.

İnternet Reklamcılığı alanında, kaliteli servis sağlayıcılarla çalışıyoruz. Sizin için;

 • Sosyal Ağlarda
 • Forumlarda
 • Gazete ve Dergilerde
 • Alışveriş platformlarında
 • Blog sitelerinde
 • Sözlüklerde
 • Referans sitelerinde

Ve daha pek çok mecrada İnternet Reklamcılığı projeleri geliştiriyoruz.

Hizmette sınır yok kavramı bizim sizlere sunacağımız İnternet Reklamcılığı hizmetleri ile birebir örtüşmektedir. Ürününüz ne olursa olsun ve bu faaliyete ayıracağınız bütçe ne kadar olursa olsun, sizin için bir proje geliştirebilir ve İnternet Reklamcılığı hizmetlerinden fayda elde etmenizi sağlayabiliriz. Özellikle Balıkesir, Edremit ve Akçay bölgesine sunduğumuz İnternet Reklamcılığı hizmetlerimizden faydalanabilmek için tek yapmanız gereken bizi aramak olacaktır. Sizin için benzersiz fikirler geliştirip, ciddi karlar elde etmeniz için var gücümüzle çalışacağız.

İnternet Reklamları Neden Etkilidir?

Her şeyden önce İnternet Reklamcılığı diğer global veya ulusal ve hatta yerel reklam çalışmalarından çok daha ucuzdur. Örneğin Balıkesir, Edremit veya Akçay’da faaliyet gösteren bir üretici, bundan 10 sene önce ürününü pazarlamak için, kooperatiflere veya devlet kanallarına muhtaçken, günümüzde bir internet sitesi açıp, doğru bir reklam stratejisiyle ürünlerini sadece ulusal boyutta değil, uluslar arası pazarda da müşterilerle buluşturabilir. Üstelik bu eskiden bir servete mal olurken şimdi tehmin ettiğinizden çok daha ekonomiktir.

Birkaç İnternet Reklamcılığı avantajını sıralayacak olursak bu reklamlar hakkında;

 • Ekonomiktir
 • Milyonlarca kişiye aynı anda ulaşabilir
 • Hedef kitle belirlenip bütçe zayiyatı azaltılabilir
 • Hızlı ve kolay biçimde yayımlanabilir
 • Televizyon reklamlarından dahi etkilidir

Bu 5 avantaj özelinde konuşacak olursak dahi, İnternet Reklamcılığının verimliliğinden şüphe etmeyecek duruma kolayca gelebiliriz.

Tabii İnternet Reklamcılığı bireysel olarak sektöre hakim olmayan kişilerin üstesinden gelebileceği bir faaliyet değildir. Pek çok parametre bulunmakla birlikte bir çok reklam enstrümanı vardır ve bunların doğru yönetilmesi reklamın verimliliği açısından büyük öneme sahiptir.

Bu nedenle İnternet Reklamcılığı destek hizmetlerimiz için bizi arayabilir, sizin için istediğiniz çapta internet pazarlama stratejileri geliştirmemizi ve ürün ve/veya hizmetlerinizin sürümünü tepe noktasına taşımamızı sağlayabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Destek